binary-code-binary-binary-system_default
Informační systém

Mylná představa pana Bělobrádka

Pan Bělobrádek si představuje, že prostřednictvím vlastních úředníků a několika externistů může během 3 až 4 měsíců vytvořit informační systém, který odborníci z ČVUT a ze specializované SW firmy vytvářeli v průběhu řady let.

Informační systém IS VaVaI byl v počátečním období 4 let konstruován na základě grantu. Pracovalo na něm více než 5 specialistů a následně byl v dalších 4 letech doplňován a rozšiřován.

Řekněme, že cca 5 externích specialistů pracovalo na Bělobrádkově verzi informačního systému 4 měsíce. Máme tedy minimálně poměr 4 měsíce oproti 4 rokům – to činí cca 1:12 tj. cca 8%.

Tvrzení pana Bělobrádka, že nový informační systém do 4 měsíců plně nahradí původní informační systém je tedy nesmyslné a mimo jakoukoliv realitu. Skutečností je, že nový informační systém může vytvořit pouze 8% původních funkčností – pokud přistoupíme na to, že noví tvůrci mají o 100% vyšší produktivitu (k tomuto předpokladu ovšem není žádný důvod), potom nový systém může nahradit pouze 16% původního systému. Tvrzení pana Bělobrádka tedy není možné brát vážně.

Nejhorší na tvrzení pana Bělobrádka je to neskutečné opovržení skutečnou a prokázanou kvalitou tvůrců odstaveného systému, a to jak odborníků z ČVUT, tak i ze specializované SW firmy: „dělali jste to moc složitě a my úředníci a několik IT specialistů vám ukážeme, jak se to má dělat jednoduše“.

Pokud by někdo tvrdil, že dokáže vyrobit Octavii ve stejné kvalitě a funkčnosti jako ji vyrábí Škoda a to v ceně pod 100 000 Kč, pak je každému jasné, že se jedná o nesmysl.

Pan Bělobrádek tvrdí o informačním systému IS VaVaI totéž a jediný způsob jak to vyjádřit je, že si představuje něco, co není reálně možné.

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *