isvav
Rychlé zprávy

66 vteřin – je to vůbec možné?

Toto je doba, po kterou budete muset čekat na vyhledání nejjednoduššího dotazu do systému IS VaVaI 2.0 a to na vyhledání výsledků podle příjmení autora.

Sami se můžete přesvědčit o této skutečnosti. Zadejte si na webu adresu https://www.rvvi.cz/riv a do vyhledávacího pole tvůrce výsledku/příjmení zadejte např. řetězec „prochazka“. Po 66 vteřinách dostanete odpověď ve které je mimo jiné uvedeno, že vykonání dotazu trvalo 66 s. Jedná se o hlášení z databáze, tedy tato doba nezávisí na kvalitě připojení a závisí pouze na výkonnosti databáze a zdrojovém kódu aplikace.

V běžné databázové aplikaci vykonání takového extrémně jednoduchého dotazu trvá méně než 1 vteřinu (v předchozí aplikaci to trvalo méně než 1/3 vteřiny). Poměr doby trvání je tedy nejméně 1 : 100!

Některé dotazy probíhají rychleji, např. vyhledání výsledku podle názvu trvá cca 16 vteřin (což je i tak doba naprosto nepřijatelná). Zkušenosti ale ukazují, že dotazy na vyhledání výsledků podle jména tvůrce jsou podstatně častější, než vyhledání výsledku podle názvu či jeho identifikátoru.

Pan vicepremiér Bělobrádek tvrdí, jak je nový systém IS VaVaI 2.0 skvělý a lepší, než předchozí IS VaVaI – jak může být tak špatně informován?

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *